22_agustos_slider_kucuk

Cezayir’den Tüm Dünyaya Işık Saçan Souad Massi, 6.Uluslararası Klarnet Festivali’nde Sahne Alacak!

Her yıl dünyanın en değerli müzisyenlerini, dinleyicilerle buluşturan 6. Uluslararası Klarnet Festivali, bu sene 8- 18 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Serkan Çağrı’nın sanat yönetmenliğinde yapılacak olan festival, yine müzikseverlere sunduğu programla çok konuşulacak.

Aşktan politik konulara kadar söylediği şarkılarıyla dünya çapında en iyi Kuzey Afrikalı müzisyen olarak tanımlanan Souad Massi, 6. Uluslararası Klarnet Festivali kapsamında 14 Eylül’de Zorlu PSM Drama Sahnesinde sahne alacak. Massi, 2015 yılında yayınladığı ve Arap şiirinden etkilendiği son albümü “El-Mutakallimûn” ve sınırlar ötesine taşan barış dolu şarkılarını, Serkan Çağrı’nın da konuk sanatçı olarak katılacağı konserde seslendirecek.

Geleneksel müzikleri, folk ve rock ile buluşturduğu özgün tarzıyla dünya müziği arenasında en önemli kadın şarkıcılar arasında yer alan Massi, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Berberice söylediği şarkıları, gitarı ve şarkı yazarı kimliğiyle Cezayir’de rock ile başladığı kariyerine tangolar, flamenko dokunuşları ve Afrika müziklerine kadar birbirinden farklı türleri birleştirerek devam ediyor.

2002 yılında BBC ödüllerini topladığı ve büyük ilgi gördüğü ‘Raoui (Hikayeci)’ albümünden bu yana kariyerini başarı ile sürdüren sanatçı, müzik eleştirmenlerinden yoğun ilgi gördüğü ‘Deb (Kalbi Kırık)’ albümüyle bir dünya yıldızı haline geldi.