slider780x400

Salon gezmeye çıkıyor! 10 Eylül’de Beykoz Kundura Fabrikası’nda!

2010’dan beri İstanbulluların müzikle ilişkisine yön veren, müstakbel favori isimleri olacak müzisyenlerle tanıştıran, Beyoğlu’nun göbeğinde şehrin ritmini elinde tutan Salon, artık kabına sığamıyor, şehre yayılıyor.

Kitlesini birkaç yıl içerisinde şehir mekânlarından büyük festival sahnelerine genişleteceğine kesin gözüyle bakılan müzisyenleri, ayak sesleri prestijli yurtdışı dergilerinde bangır bangır duyulmaya başlanan grupları Nejat Eczacıbaşı Binası’ndaki evinde izleyiciyle buluşturan Salon, bu müzisyenlerle dirsek temasını kesmiyor ve onları artık çok daha geniş kitlelerdeki hayranlarıyla buluşturmaya devam edebilmek için yepyeni bir projeyle yola, gezmeye çıkıyor: Gezgin Salon.

Bugüne kadar Salon sahnesinde izlediğiniz ve artık Salon sahnesine sığmayan isimleri müzikseverlerle buluşturacak Gezgin Salon’un ilk ayağı, 10 Eylül’de Beykoz Kundura’da Kiasmos’un canlı performansı ve çok yakında açıklanacak birçok isimle gerçekleşecek.

Kiasmos kimdir?

Kiasmos, BAFTA ödüllü İzlandalı müzisyen ve prodüktör, İstanbul aşığı ve ikinci evi Salon olan Ólafur Arnalds ve elektro pop grubu Bloodgroup’un arkasındaki isim Janus Rasmussen’den oluşuyor. 2014’ü kapatırken Salon’da neredeyse bütün biletleri tükenen bir konser ile izleyicileri büyülemiş olan ikili, performanslarında kullandıkları görsellerle yarattıkları minimal elektronik seslerin etkisini iyice arttırıyor. Bugüne kadar son yılların en hip festivali Primavera Sound, elektronik müziğin kutsal bir ayini gibi olan Sónar’ın Barselona, Reykjavík ve Kopenhag ayakları, müziğin geleceğine yön veren İngiltere’nin Lovebox, Latitude, Best Kept Secret gibi festivallerinde sahne alan Kiasmos, sahnede izleyicisiyle kurduğu bağ ile son yılların en aranan festival gruplarından biri. Piyano, synthesizer, minimal technoyu bir araya getiren zarif ve yoğun soundları, elektronik müzikle ilişkisi olmayanları bile kendine hayran bırakıyor. İkili, dillere destan canlı performanslarıyla Beykoz Kundura sahnesinde olacak.

Detaylı bilgi için saloniksv linkini tıklayabilirsiniz.