22_eylul_kucuk_slider

Sony Music etiketiyle şimdi sizlerle!

Müzikal anlamda caz, rock ve groove melodiler ile harmanlanmış çok özel bir proje olan albüm türünün severleri için yepyeni bir hazine!..

Praia Futuro’dan, 70’lerin başında Brezilya’nın kuzeydoğusunda yer alan “udigrudi” akımının gelecek nesillerde hayat bulmuş hali olarak bahsedebiliriz. Söz konusu “udigrudi”ler, Recife, Maranhão ve Fortaleza’nın tasasız ve rahat bir hayat biçimi benimsemiş hippie’leriydi. Birbirinden farklı tarzları ve müzikal unsurları biraraya getirerek sanat yapmak udigrudi’lerin tutkularıydı; işte Praia Futuro da tam bu kültürel mirası takip ediyor. Nublu’nun kurucusu İlhan Erşahin, aralarında davulcu ve prodüktör Kalil, Cidadão Instigado grubunun gitaristi Catatau, ve Nação Zumbi grubunun efsanesi Dengue’nin de bulunduğu, Brezilya’nın kuzeydoğusunun modern öncüleriye birlikte son derece yenilikçi ve esaslı bir projeyle karşımıza çıkıyor.

Albüm her ne kadar hem jazz, hem de rock unsurları içerse de, genel olarak kabül görmüş “jazz-rock füzyonu”nun dışında bir tarza sahip. Kuzeydoğu Brezilya’nın zengin müzik kültürü ile rock müziğinin  bir araya gelmesi, udigurdi akımının pervasız ve organik köklerini ahenkli bir şekilde yansıtıyor.

Praia Futuro,” son derece ufuk açıcı bir çalışma olarak, müzikseverlerin akıllarını başlarından alma potansiyeline sahip bir albüm niteliğinde.